polski angielski niemiecki
Wtorek, 21 sierpnia 2018 r. Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty
Zlot pojazdów militarnych w Odrzywole
11 listopada br. po uroczystościach 99-rocznicy Odzyskania Niepodległości, odbył się w gminie Odrzywół ogólnopolski zlot pojazdów militarnych. 


Wzięli w nim udział właściciele 17 pojazdów militarnych z całej Polski. W zlocie wziął udział między innymi Polak na stałe mieszkający w Szkocji. Wśród pojazdów pojawiły się m.in. ciężarówki i jeepy amerykańskiej armii z czasów II wojny światowej. Nie zabrakło też pojazdów będących na wyposażeniu LWP. Utrzymanie w dobrym stanie technicznym takich pojazdów wymaga wielkiej determinacji, pasji a także środków materialnych.

Uczestnicy zlotu wzięli udział w uroczystościach przed Urzędem Gminy i w Publicznej Szkole Podstawowej. Na ul. Opoczyńskiej młodzież mogła skorzystać z darmowych przejażdżek pojazdami militarnymi. Część uczestników zlotu pojawili się w oryginalnych mundurach wojskowych z II wojny światowej.

Zarówno mieszkańcy jak i goście skorzystali z poczęstunku grochówką żołnierską przygotowaną przez Publiczną Szkołę Podstawową.

Po zakończeniu przeglądu na ul. Opoczyńskiej, pojazdy przejechały przez miejscowości gminy, a w Ossie uczestnicy zlotu złożyli kwiaty na cmentarzu powstańców styczniowych iżołnierzy września. Wysłuchali także krótkiej prelekcji Wójta Mariana Kmieciaka o historii Ossy, majątku Brykczyńskich i o bitwie 10 lipca 1863 roku.

Następnego dnia uczestnicy zlotu wzięli udział w rajdzie „bezdrożami” pomiędzy Kamienna Wolą, Ossa i Domasznem (gmina Drzewica). Stare pojazdy, w tym ciężkie ciężarówki, doskonale spisywały się w warunkach ekstremalnych.

Rajd zakończyło spotkanie i ognisko w Stanisławowie przy historycznej górze Królówka.

Organizatorem zlotu byli: Wójt Gminy Odrzywół, Stowarzyszenie Grupa Militarna Pilica oraz Jeep Club Polska.
14-11-2017
Galeria
Lista komentarzy
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się na stronie głównej aby dodać komentarz.
Szukaj w artykułach
Sierpień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA