polski angielski niemiecki
środa, 19 września 2018 r. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
Delegacja Sołtysów i Stowarzyszeń z gminy Odrzywół uczestniczyła w Ogólnopolskim Dniu Sołtysa
11 marca br. w Przysusze odbył się zorganizowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i Starostę Przysuskiego Ogólnopolski Dzień Sołtysa. 


Uroczystość rozpoczęła msza św. koncelebrowana przez Ordynariusza Diecezji Radomskiej ks. bp. Henryka Tomasika oraz Dziekanów Dekanatów z powiatu przysuskiego w tym Proboszcza odrzywolskiego ks. Adama Łukiewicza. Zebrani wysłuchali pięknej homilii o wsi polskiej, którą wygłosił ksiądz biskup Henryk. Do zebranych przemawił Premier Mateusz Morawiecki i Minister Wsi i Rozwoju Rolnictwa Krzysztof Jurgiel.
 
W spotkaniu wzięła udział delegacja Gminy Odrzywół z radnymi i sołtysami na czele z Przewodniczącym Rady Gminy Stanisławem Gapysem i Wójtem Marianem Kmieciakiem.
 
Swoje stanowisko wystawiło Koło Gospodyń Wiejskich z Kamiennej Woli  i Stowarzyszenie Wiejskie Wysokina i Cetnia. Stoiska osobiście odwiedził Pan Premier Mateusz Morawiecki. Miłym akcentem było odznaczenie przez Premiera medalem „Zasłużony dla Rolnictwa” Sołtysa Ossy Bolesława Chrobaka.
 
Pan Sołtys sprawuje swoją funkcję już 30 lat. W trakcie swojej działalności wiejskiej m.in. współzakładał NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych, współtworzył Społeczne Komitety Budowy Wodociągu i Telefonizacji. W czasie pełnienia przez niego funkcji Sołtysa wieś zyskała drogi asfaltowe, chodniki, wielofunkcyjne boisko o sztucznej nawierzchni, miejsce do rekreacji (altanę) a w tym roku powstanie plac zabaw dla dzieci.
 
Panu Sołtysowi gratulujemy wyróżnienia.
15-03-2018
Galeria
Lista komentarzy
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się na stronie głównej aby dodać komentarz.
Szukaj w artykułach
Wrzesień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA