polski angielski niemiecki
środa, 19 września 2018 r. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
Dożynki Powiatowo-Gminne w Odrzywole
W niedzielę, 19 sierpnia br. przy ul. Warszawskiej w Odrzywole odbyły się kolejne już dożynki organizowane wspólnie przez powiat przysuski i gminę Odrzywół. Dopisała pogoda, goście i uczestnicy.

Uroczystość rozpoczęła się mszą dziękczynną w kościele parafialnym celebrowaną przez ks. bp. Adama Odzimka oraz księży z dekanatu przysuskiego i drzewickiego. Po mszy barwny korowód z orkiestrą, pocztami sztandarowymi, wieńcami żniwnymi i uczestnikami dotarł na plac dożynkowy. Gości powitali organizatorzy, Starosta przysuski Marian Niemirski i Wójt Gminy Marian Kmieciak. Starostami tegorocznych Dożynek byli Małgorzata i Jacek Koryccy z Jelonka.
 
Wśród gości obecni byli m.in. Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, Posłowie Ziemi Radomskiej Anna Kwiecień, Andrzej Kosztowniak i Dariusz Bak, Wójtowie i samorządowcy z gmin powiatu przysuskiego, dyrektor oddziału mazowieckiego ARiMR Zbigniew Sobieraj. List od Premiera Mateusza Morawieckiego do organizatorów i uczestników dożynek odczytał kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego Krzysztof Murawski. List od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odczytała dr Ewa Markowska-Bzducha, przedstawiciel Ministra. Życzenia dla rolników i uczestników uroczystości złożyli Marszałek Stanisław Karczewski i Poseł Dariusz Bąk. Po zakończeniu wystąpień starostowie dożynek wręczyli na ręce Starosty i Wójta bochen chleba wypieczony z tegorocznej mąki przez piekarnię Józefa Liwińskiego w Odrzywole. Minister Rolnictwa odznaczył 7 rolników z powiatu przysuskiego medalem „Zasłużony dla Rolnictwa”. Z gminy Odrzywół odznaczenie za rozwój pszczelarstwa nad Pilicą otrzymał Marek Walczak z Myślakowic-Kolonii.
 
Uczestnicy uroczystości po zakończeniu obrzędu dzielenia chlebem zapoznali się z wystawą płodów rolnych i wytworów kultury regionalnej, w tym kulinarnej przygotowane przez gminy i stowarzyszenia z powiatu przysuskiego.
 
W części ludowej publiczności zaprezentował się zespół z gminy Odrzywół „Znad Drzewiczki” i Kapela Pańczaków z gminy Potworów.
 
W części festynowej licznie zgromadzona publiczność oklaskiwała występy Marcina Dańca, Zespołów PLEYBOYS, HIT BOYS i Dwie Korony. Kilka tysięcy ludzi uczestniczyło w porywającym koncercie zespołu LADY PANK.
 
Część festynową dożynek zakończyły pokazy Teatru Ognia, pokazy laserowe i sztuczne ognie. Imprezę o 24.00 zakończyła dyskoteka pod gwiazdami.
20-08-2018
Galeria
Lista komentarzy
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się na stronie głównej aby dodać komentarz.
Szukaj w artykułach
Wrzesień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA